جسمانی فرمول برنامه برنامه یغمایی خواننده

جسمانی: فرمول برنامه برنامه یغمایی خواننده محمد اصفهانی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار پزشکی سرفه در بارندگی، نشانه آسم است

یک فوق‌تخصص ریه گفت: کم کردن در عملکرد ریه‌های تنفسی و عفونت ریوی از جمله عوارض آلودگی هوا در کلانشهر‌هایی همچون پایتخت کشور عزیزمان ایران است.

سرفه در بارندگی، نشانه آسم است

سرفه در بارندگی، نشانه آسم است

عبارات مهم : زندگی

یک فوق تخصص ریه گفت: کم کردن در عملکرد ریه های تنفسی و عفونت ریوی از جمله عوارض آلودگی هوا در کلانشهر هایی همچون پایتخت کشور عزیزمان ایران است.

به گزارش گروه تحریریه سایت، سید علی جواد موسوی، فوق تخصص ریه در گفت و گو با برنامه «فراسو» شبکه رادیویی سلامت در خصوص تاثیر منفی آلودگی هوا بر افراد افزود: آلودگی هوا روی همه انسان ها تاثیر دارد، ولی تاثیر منفی زیاد روی کسانی است که مبتلا به بیماری ریوی هستند؛ مثل مبتلایان به آسم، برونشیت مزمن و آمفیزم . همچنین روی سلامت کودکان و سالمندان تاثیر منفی دارد . این افراد بیماری ارزش شدت یافتن می شود.

سرفه در بارندگی، نشانه آسم است

وی با بیان اینکه خطر عفونت ریوی در کودکان و سالمندان زیاد هست، ادامه داد: سیستم ایمنی ارزش تحت تاثیر قرار می گیرد و خطر عفونت به طور غیرمستقیم هم اوج می رود. این افراد نسبت به داروهایی که مصرف می کنند، مقاومت بیشتری دارند که دلواپس کننده است . در نتیجه بیماری ارزش شدت یافتن می شود، سرفه و خلط چرکی زیاد می شود، تنگی نفس به وجود می آید و بیمار نیاز دارد به اورژانس مراجعه کند.

تاثیر منفی آلودگی هوا بر عملکرد ریه ها

وی در خصوص تفاوت ریه افرادی که در شهرهای آلوده زندگی می کنند با ریه افرادی که در روستاها زندگی می کنند، بیان کرد: آلودگی هوا عملکرد ریه ها را کم کردن می دهد. حجم ریه این افراد کمتر هست. آلودگی هوا باعث کم کردن رشد ریه در کودکان درحال رشد می شود که در محیط آلوده زندگی می کنند. چون ذرات هوا، میکروب ها را جذب می کند و با خودش میکروب را به ریه می برد و درنتیجه عفونت ریوی ایجاد می شود.

یک فوق‌تخصص ریه گفت: کم کردن در عملکرد ریه‌های تنفسی و عفونت ریوی از جمله عوارض آلودگی هوا در کلانشهر‌هایی همچون پایتخت کشور عزیزمان ایران است.

این فوق تخصص ریه ا تاکید بر اینکه بخور رطوبت ایجاد می کند، گفت: استفاده از بخور خیلی توصیه نمی شود. ریختن دارو در بخوراصلا توصیه نمی شود. استفاده از بخور در شرایط استثنایی توصیه می شود؛ چون بخور محیط را جهت رشد قارچ آماده می کند. قارچ خطر عفونت ریه وحساسیت را زیاد می کند. خداوند بینی را آفریده که هوا را مرطوب وگرم کند تا به ریه وارد شود.

وی در خصوص راهاهی پیشگیری از عفونت های ویروسی مثل سرماخوردگی در محیط هایی مثل کلاس افزود: استفاده از ماسک معمولی خطر انتفال عفونت را کم می کند؛ در مکان های عمومی استفاده از سیستم های تهویه عالی ترین است.

موسوی با تاکید بر اینکه استفاده از دستگاه های تصفیه به طور کلی خوب هست؛ ولی ما نمی دانیم در چه محیطی زندگی می کنیم و چه نوع آلودگی در هوا وجود دارد، تاکید کرد: همچنین نمی دانیم از کدام دستگاه استفاده کنیم، چون دستگاه ها انواع متفاوت دارد که جهت انواع آلودگی ها ساخته شده است است . بتازگی دستگاهی درحال ساخت است که بر همه میکروب ها موثر هست، ولی هنوز به بازار نیامده است.

سرفه در بارندگی، نشانه آسم است

وی با بیان اینکه در روزهای آلوده، فضای داخل ماشین یا داخل منزل هم آلوده هست؛ ولی با رقت کمتر نسبت به محیط بیرون، گفت: بهتراست افرادی که بیمارهستند در روزهای آلوده ترددشان کمتر باشد. استفاده ازماسک به آنها توصیه می شود . ماسک این افراد باید ازنوع ۹۵باشد و از داروخانه تهیه کنند. این ماسک ها باید هفته ای یک بار تعویض شود.

این فوق تخصص ریه در خصوص آلودگی داخل منزل بیان کرد: آلودگی ناشی از پخت وپز، اسپری ها، افشانه ها و شوینده ها . ولی بااهمیت ترین آن استعمال سیگار و قلیان و انواع دود و مواد مخدر است.

یک فوق‌تخصص ریه گفت: کم کردن در عملکرد ریه‌های تنفسی و عفونت ریوی از جمله عوارض آلودگی هوا در کلانشهر‌هایی همچون پایتخت کشور عزیزمان ایران است.

برونشیت مزمن؛ باعث درگیری راه های هوایی می شود

وی در خصوص برونشیت مزمن و آلودگی هوا گفت: این بیماری باعث درگیری راه های هوایی می شود و عامل مهم آن سیگار و قلیان و انواع دود است که علل دیگری هم دارد . درگیری راه های هوایی غیر قابل برگشت است ، بااهمیت ترین راه پیشگیری قطع مصرف سیگار و قلیان است.

سرفه در بارندگی، نشانه آسم است

موسوی در ادامه تصریح کرد: درمان این افراد با استفاده از کورتیکواستروییدهای استنشاقی و آنتی هیستامین هست. این افراد هنگام آلودگی از منزل خارج نشوند و از سبزیجات و میوه تازه استفاده کنند. مصرف غذای دریایی به خاص ماهی به آنها توصیه می شود و به سیستم ایمنی آنها کمک می کند، افرادی که حساسیت دارند هیدراته کردن و مصرف مایعات هم به آنها کمک می کند.

وی در پاسخ به این پرسش که به کسی که هنگام بارندگی دچار سرفه مزمن می شود، چه توصیه ای دارید؟، احتمالا دچار آسم است ، هوای مرطوب آسم را شدت یافتن می کند. باید این فرد به دکتر مراجعه کند و به احتمال زیاد آلرژی از نوع آسم دارد.

این فوق تخصص ریه در آخر با بیان اینکه مردم ما نقش مهمی در کم کردن آلودگی هوا دارند ، اظهار کرد: بهتر است در روزهای آلوده از وسیله نقلیه عمومی استفاده شود، همچنین استفاده از سوخت الکترونیکی و برقی به جای سوخت فسیلی را توصیه می کنم. زن های منزل دار که زیاد وقت خود را صر ف پخت غذا می کنند، در حداقل وقت این کار را انجام دهند. استفاده کمتر از شومینه به خانواده ها توصیه می شود. افراد سیگاری هم سیگار کشیدن را ترک کنند.

واژه های کلیدی: زندگی | عفونت | آلودگی | بیماری | استفاده | آلودگی هوا | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs