جسمانی فرمول برنامه برنامه یغمایی خواننده

جسمانی: فرمول برنامه برنامه یغمایی خواننده محمد اصفهانی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری صدای استاد شجریان را گوش می‌دهم و یاد می‌گیرم / در رادیو بودم و مسافرکشی هم می‌کردم ، محمد اصفهانی

سیدعلی ضیاء مجری تلویزیون چهارشنبه 14 تیر میزبان محمد اصفهانی در سالروز تولدش همراه با محمدامین، مهدیس و مریم فرزندان این خواننده مشهور بود. 

صدای استاد شجریان را گوش می‌دهم و یاد می‌گیرم / در رادیو بودم و مسافرکشی هم می‌کردم ، محمد اصفهانی

محمد اصفهانی: صدای استاد شجریان را گوش می دهم و یاد می گیرم / در رادیو بودم و مسافرکشی هم می کردم

عبارات مهم : فرمول

سیدعلی ضیاء مجری تلویزیون چهارشنبه 14 تیر میزبان محمد اصفهانی در سالروز تولدش همراه با محمدامین، مهدیس و مریم فرزندان این خواننده مشهور بود.

به گزارش ایلنا، اصفهانی در ابتدای گفتگو بیان کرد: امروز وارد ۵۱ سالگی می شوم و از همه مردمی که در اینستاگرام، خبر رسان تلگرام یا ایمیل تولدم را تبریک گفته اند تقدیر می کنم.

صدای استاد شجریان را گوش می‌دهم و یاد می‌گیرم / در رادیو بودم و مسافرکشی هم می‌کردم ، محمد اصفهانی

وی در این باره که هم تحصیلات دانشگاهی دارد و هم کار هنری را پیگیری می کند، گفت: کار هنری، بگیر و نگیر دارد و با شانس و اقبال یا بخت طرف ارتباط دارد. خیلی ها از نظر هنری صدای خیلی خوبی داشته اند ولی کارشان نگرفته و برعکس خیلی ها از هوش خوبی برخوردار بودند و صدای خوبی نداشتند ولی موفق شدند. جهت همین به کسانی که از من مشورت می خواهند می گویم شما ابتدا درستان را بخوانید و کاری دست و پا کنید و در کنارش به هنر بپردازید، تا اگر موفق نشدید، لااقل اعتبار مالی داشته باشید.

برای شنیدن صدای پدربزرگم از همه جای اصفهان می آمدند

سیدعلی ضیاء مجری تلویزیون چهارشنبه 14 تیر میزبان محمد اصفهانی در سالروز تولدش همراه با محمدامین، مهدیس و مریم فرزندان این خواننده مشهور بود. 

خواننده تیتراژ سریال «نفس» در پاسخ به اینکه آیا صدای خوب ارثی هست، اظهار کرد: پدرم صدای خوبی داشته ولی نمی خوانده و می گفته من یک پزشکم. پدربزرگم نیز در اصفهان معروف بوده و صدای خوبی داشته هست. منتها چون روحانی بوده، فقط در مراثی ائمه می خوانده است ولی صدایش آنقدر خوب بوده که از اقصی نقاط اصفهان جهت شنیدن صدایش به مسجد می آمدند.

اصفهانی راجع به دوران تحصیلاتش افزود: سال ۵۱ به کلاس اول رفتم. آن وقت دو مدرسه البرز و علوی در پایتخت کشور عزیزمان ایران معروف بودند. زنده یاد افشین یداللهی به مدرسه البرز می رفت. علوی هم معروف بود ولی جنبه مذهبی هم داشت و خانواده ام مرا به این مدرسه فرستادند.

به مادرم قول دادم در مسیر درستی بروم

صدای استاد شجریان را گوش می‌دهم و یاد می‌گیرم / در رادیو بودم و مسافرکشی هم می‌کردم ، محمد اصفهانی

وی با بیان اینکه پدربزرگ مادری من مرحوم وحید دستگردی هست، ادامه داد: شاعر معروفی که دیوان های قدیمی را جمع آوری کرده است و فعالیت موسیقایی نیز داشته، ضمن اینکه روحانی بوده هست. بسیاری از نوازندگان و بازیگران و صورت های معروف به منزل او رفت و آمد داشته اند. مادر من که کودک بوده، با پرسشها بعضی از این افراد از جمله اعتیاد و… آشنا بوده و با این پیش زمینه دلواپس بود من هم در مسیر نادرستی بیفتم. ولی از من قول گرفت من در مسیر درستی بروم و شعرهای خوبی بخوانم، فریدون شهبازیان هم سفارشم کرد، مادر اجازه دادند.

به صدای استاد شجریان و ایرج علاقه دارم

سیدعلی ضیاء مجری تلویزیون چهارشنبه 14 تیر میزبان محمد اصفهانی در سالروز تولدش همراه با محمدامین، مهدیس و مریم فرزندان این خواننده مشهور بود. 

اصفهانی در پاسخ به اینکه در ماشین به چه موسیقی گوش می دهد، تأکید کرد: حالا در ماشین چیزی گوش نمی دهم و فصل سکوت هست. صدای آقای شجریان و ایرج (حسین خواجه امیری) جزو علاقمندی های من است و می خواهم از آن ها یاد بگیرم، بنابراین صدایشان را گوش می دهم. البته همه مدل صدایی را جهت آنالیز گوش می دهم و آنقدر که کارهای متفاوت را می شنوم آستانه لذتم اوج هست، سختگیرم و به آسانی از کاری لذت نمی برم.

برای تیتراژ سریال «پریا» از خواجه امیری تقدیر کردم

صدای استاد شجریان را گوش می‌دهم و یاد می‌گیرم / در رادیو بودم و مسافرکشی هم می‌کردم ، محمد اصفهانی

خواننده آلبوم «نون و دلقک» در پاسخ به اینکه آخرین آهنگی که به دلش نشسته چه کاری بوده، گفت: تیتراژ سریال «پریا» را که با صدای احسان خواجه امیری و آهنگسازی مهرداد نصرتی می شنیدم خیلی لذت بردم و با او که در آمریکا کنسرت داشت، تلگرامی ارتباط گرفتم و خیلی تقدیر کردم.

نظر محمد اصفهانی راجع به آقای خاص

او در بخشی از برنامه راجع به اسامی بعضی هم صنفانش که ضیاء از آن ها نام برد، اظهار نظر کرد. او راجع به محسن چاووشی گفت: همین چیزی که معروف هست، آقای خاص، موفق هم هست.

سیروان خسروی: یکی از عالی ترین تنظیم کننده های موسیقی کشور عزیزمان ایران که رگ خواب طرفدارانش را به دست آورده و موفق است.

بنیامین بهادری: از دوستان خوب من که با هم مسافرت رفتیم و کنسرت دادیم. با ذوق و موفق است.

صمیمی ترین دوست اصفهانی در بین خواننده ها

علیرضا عصار: دوست عزیز و قدیمی من است و بین خواننده ها نزدیک ترین آدمی که می توانم نام ببرم او است.

حامد همایون: جدیدا وارد این کار شده است و خوب هم درخشیده و یکی از کارهای خوب او، گزینش شعرهای حساب شده است مثبت در روزگاری است که افسردگی بر همه چیز می چربد.

در این بخش از برنامه، سه فرزند اصفهانی به استودیو آمدند و او راجع به ارزش گفت: ان شاءالله سه فرزندم از نظر علمی سرانجام بخیر شوند، هر سه فرزند های خوبی هستند و از آن ها خیلی راضی هستم.

اصفهانی هم از آن پدرهایی است که کولر را خاموش می کند!

محمدامین اصفهانی در پاسخ به این پرسش ضیاء که آیا اصفهانی از آن پدرهایی است که کولر را خاموش می کند، بیان کرد: پدر من هم کولر را خاموش می کند! البته به خاطر صدایش.

در ادامه فرزندان این خواننده در این باره که به صدای کدام خواننده ها علاقمند هستند سخن گفتند و اصفهانی در این زمینه گفت: من دخالتی در سلیقه موسیقایی فرزندانم نداشته ام، مریم در روزهای مشکل که من دانشجو بودم و مسافرکشی می کردم، همدمم بود.

در رادیو بودم و مسافرکشی هم می کردم

وی راجع به سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اظهار کرد: پدرم سال ۵۹ از دنیا رفتند و مادرم ستادی جهت کمک رسانی به جبهه را در مطب پدرم راه انداخته بودند و نمی توانستیم آنجا را اجاره بدهیم. من هم دنبال کسب درآمد بودم و نویسنده رادیو شدم. آن موقع فقط قرآن می خواندم. پیکانی هم داشتم که هر موقع وقت می شد با آن مسافرکشی می کردم و پول خردهای حاصل را به بقال محل می دادم که به من اسکانس بدهم.

اصفهانی راجع به عوض کردن نام خانوادگی اش توضیح داد: فامیلی پدربزرگم واعظ اصفهانی بود، پدرم از فامیلی واعظی استفاده می کرد و من دوباره بخش اصفهانی را به عنوان نام خانوادگی استفاده کردم.

در ادامه برنامه مهدی یغمایی خواننده به جمع اضافه شد و به صورت زنده قطعه «تو رفتی» اصفهانی را خواند و وی در تصویر العمل گفت: مهدی جان هر کاری بخواند خوب می خواند. این کار را که خودش ساخته است و هنگامی که بهروز صفاریان کار را برایم فرستاد که با ملودی اش آشنا شوم و بعد با روزبه بمانی کار را جلو ببریم. هنگامی که فایل را گوش دادم متوجه شدم با صدای یغمایی ضبط شده است و چقدر هم خوب کار را خوانده، به بهروز گفتم مهدی خیلی خوب کار را خوانده، خب بگو خودش این کار را بخواند، من دیگر چکار کنم!؟

در بخش نهایی برنامه، کیک خاص ای که «فرمول یکی» ها جهت اصفهانی سفارش داده بودند، آورده شد و قبل از بریدن کیک فرزندان او برایش آرزو کردند.

آرزو می کنم صدای پدرم جاودان باشد

محمدامین گفت: فرزند که بودم به نصیحت های پدرم گوش نمی دادم ولی حالا که وارد کار بازاریابی شبکه ای شده است ام، می فهمم پدرم چقدر درست حرف می زده و چه انسان بزرگی هست. آرزو می کنم صدایش جاودان باشد.

مهدیس نیز گفت: هر پیشرفتی داشته ام به خاطر پدرم بوده و آرزو دارم هر آرزویی دارد برآورده شود چون اگر نبود من به این پیشرفت ها نمی رسیدم.

مریم دختر بزرگ اصفهانی بیان کرد: آرزو می کنم سایه پدر تا ۶۰، ۷۰ سال آینده بالای سر ما باشد و همانطور که هر لحظه ما به او افتخار کرده ایم، روزی برسد که او به من افتخار کند.

مهدی یغمایی هم اظهار کرد: جهت این گوهر نایاب آرزوی سلامتی دارم و امیدوارم پرکار تر باشد.

اصفهانی در پاسخ گفت: یغمایی پدری دارد که نمونه است و نفس حقی دارد، خدا پدرش را حفظ کند. امثال یغمایی نباید اینقدر کم کار باشد.

خدایا چنان کن آخر کار، تو خشنود باشی و ما رستگار

او جهت خودش هم اینگونه آرزو کرد: خدایا چنان کن آخر کار، تو خشنود باشی و ما رستگار.

در بخش های متفاوت برنامه، ویدئوهای تبریکی که به خواست «فرمول یک» به وسیله صورت ها جهت اصفهانی ضبط شده است بود، روی آنتن رفت که از جمله آن ها می توان به میلاد بابایی، وحید تاج، احسان خواجه امیری، مجید اخشابی، علی قمصری، سیامک عباسی، محمد معتمدی، فریدون بیگدلی و پسرعمه این خواننده اشاره کرد.

ضیاء نیز در آخر ضمن بیان آرزو هایش جهت اصفهانی، اعلام کرد از این بعد هر چهارشنبه جهت صورت ای که در آن روز متولد شده است در «فرمول یک» تولد گرفته می شود.

«فرمول یک» به تهیه کنندگی افشین حسین خانی، شنبه تا چهارشنبه بین ساعت ۱۷: ۳۰ تا ۱۹ از شبکه یک سیما روی آنتن می رود و روز بعد ساعت ۷: ۴۵ بازپخش می شود.

منبع: ایلنا

واژه های کلیدی: فرمول | برنامه | برنامه | یغمایی | خواننده | محمد اصفهانی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs