جسمانی فرمول برنامه برنامه یغمایی خواننده

جسمانی: فرمول برنامه برنامه یغمایی خواننده محمد اصفهانی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی ، یادگیری خواب&quot، بینش‌های تازه راجع به مبحث &quot

یک تیم از محققان در پاریس طی انجام یک پژوهش تازه نشان داده‌اند که حافظه‌های شنوایی تازه می‌توانند در حین خواب فرد شکل بگیرند. 

، یادگیری خواب&quot، بینش‌های تازه راجع به مبحث &quot

بینش های تازه راجع به مبحث "یادگیری خواب"

عبارات مهم : حافظه

یک تیم از محققان در پاریس طی انجام یک پژوهش تازه نشان داده اند که حافظه های شنوایی تازه می توانند در حین خواب فرد شکل بگیرند.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، در سال های اخیر ایده تشکیل خاطرات تازه در خواب، عنوان بحث های زیادی در بین دانشمندان بوده و این مطالعه تازه نشان می دهد که مغز در واقع می تواند اطلاعات تازه را در حالت خواب فراگیرد.

، یادگیری خواب&quot، بینش‌های تازه راجع به مبحث &quot

مبحث “یادگیری خواب” در دهه های گذشته به مشکل در حاشیه شبه علم قرار گرفته هست. ولی دانشمندان تلاش کرده اند تا به وضوح نشان دهند که آیا ما در واقع قادر به درک اطلاعات تازه در خواب هستیم یا خیر.

ارتباط بین خواب و حافظه عنوان تحقیقات زیادی بوده و روند خواب نشان داده است که نقش مهمی در حفظ اطلاعات تازه دارد. این فرآیند به طور کلی به عنوان یک فرآیند تثبیت حافظه آشنا می شود، که در آن ما اساسا همه اطلاعات جمع آوری شده است در طول بیداری روز خود را مرتب کرده و آن را به مراکز بالاتری از قشر مغز می رسانیم.

یک تیم از محققان در پاریس طی انجام یک پژوهش تازه نشان داده‌اند که حافظه‌های شنوایی تازه می‌توانند در حین خواب فرد شکل بگیرند. 

این نظریه که اطلاعات در مراحل متفاوت خواب تثبیت می شوند، هنوز عنوان بحث دانشمندان هست، ولی نظر کلی در این رابطه این است که خاطرات احساسی در طول مرحله خواب REM تثبیت می شوند، در حالی که خاطرات دیگر مانند حقایق و آمار و ارقام در فرکانس آهسته یا خواب عمیق تثبیت می شوند.

خواب همراه با حرکات سریع چشم (Rapid eye movement sleep یا REM/REMS) یکی از مراحل خواب در پستانداران است که در آن بدن در حالت خواب عمیق به سر می برد ولی تصویر العمل مغز در حالت بیداری است.

در این پژوهش جدید، محققان از چند شرکت کننده استفاده کرده و آنها را در حالت خواب در معرض “نویز سفید” ( white noise ) قرار دادند که دارای الگوهای تکراری صدا است.

، یادگیری خواب&quot، بینش‌های تازه راجع به مبحث &quot

در پردازش سیگنال، نویز سفید به سیگنالی گفته می شود که در تابع چگالی توان آن توان به طور یکنواخت در همه فرکانس ها توزیع شده است باشد.

هدف محققان از انجام این پژوهش این بود که ببینند چگونه مغز آنها در طی مراحل متفاوت خواب و تحت آنالیز “الکتروآنسفالوگرافی” ( EEG) به این صداها پاسخ می دهد.آنها همچنین می درخواست کردند بدانند که آیا این افراد در وقت بیدار شدن از خواب درک بیشتری از این صداها دارند یا خیر لیکن این امر نشان می داد که مغز آنها الگوهای صدا را در حالی که خواب بودند آموخته است.

یک تیم از محققان در پاریس طی انجام یک پژوهش تازه نشان داده‌اند که حافظه‌های شنوایی تازه می‌توانند در حین خواب فرد شکل بگیرند. 

جالب توجه هست، با توجه به تجزیه و تحلیل نتیجه های به دست آمده از EEG و پاسخ های رفتاری بعد از بیدار شدن این افراد ،به نظر می رسید که همه شرکت کنندگان شواهدی از یادگیری الگوهای صوتی که در مرحله خواب REM شنیده بودند را از خود نشان دادند.

نشانه های یادگیری در خواب همچنین در زمانی که افراد در مرحله خواب N2 قرار داشتند نیز بروز کرد.

، یادگیری خواب&quot، بینش‌های تازه راجع به مبحث &quot

N2 مرحله ای است که درست قبل از ورود به مرحله خواب با فرکانس آهسته (N3) رخ می دهد. مراحل N3 و N4 ” امواج آهسته خواب ” نامیده می شوند.

در این پژوهش همچنین اثر متقابل در زمانی که این صداها جهت افراد در فاز خواب عمیق (N3) پخش شده است باشد،دیده می شود. در این مطالعه مشخص شد اگر نتیجه های EEG نشان دهد که فرد الگوی صوتی را در مراحل REM یا N2 آموخته باشد، اگر این صداها بعدا در وقت مرحله N3 جهت او پخش شود، به طور موثری پاک شده است یا فراگرفته نخواهند شد.

این نتیجه جالب نشان دهنده ناتوانی افراد جهت یادآوری خاطرات تازه در خواب عمیق N3 بوده که در آن این احتمال زیاد است که مغز به طور موثر از اطلاعات غیر مهم دور بماند. در حالی که فاز فعال تر N2 و REM نشان می دهد زمانیکه مغز هنوز در خواب باشد نیز می تواند اطلاعات تازه را بپذیرد. از این رو، خواب بسته به نوع مرحله ای که فرد در آن واقع شده است است می تواند به عنوان “تثبیت حافظه” و یا “تخلیه حافظه” عمل کند.

در نهایت، این مطالعه تازه نشان می دهد که مغز ما قطعا قادر به حفظ سیگنال های شنیداری شنیده شده است در خواب بوده و جهت درک اینکه آیا مغز قادر به حفظ سیگنال های پیچیده تری مانند کلمات بوده یا خیر،محققان نیازمند انجام پژوهش های بیشتری هستند.

این پژوهش در مجله Nature Communications انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: حافظه | محققان | یادگیری | اطلاعات | یادگیری | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs