جسمانی فرمول برنامه برنامه یغمایی خواننده

جسمانی: فرمول برنامه برنامه یغمایی خواننده محمد اصفهانی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی شهادت رضا ضراب علیه متهمان پرونده نقض تحریم‌های هسته‌ای کشور عزیزمان ایران

تاجر ایرانی-ترکیه‌ای که به نقض تحریم‌های کشور عزیزمان ایران متهم هست، امروز در دادگاه منهتن به عنوان شاهد در پرونده بانکداری ترکیه‌ای حاضر می‌شود. 

شهادت رضا ضراب علیه متهمان پرونده نقض تحریم‌های هسته‌ای کشور عزیزمان ایران

شهادت رضا ضراب علیه متهمان پرونده نقض تحریم های هسته ای ایران

عبارات مهم : ایران

تاجر ایرانی-ترکیه ای که به نقض تحریم های کشور عزیزمان ایران متهم هست، امروز در دادگاه منهتن به عنوان شاهد در پرونده بانکداری ترکیه ای حاضر می شود.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی ” نفت ما ” ، به نقل از آسوشیتدپرس؛ «دیوید دبلیو دنتون»، دادستان پرونده نقض تحریم های ایران، روز گذشته اعلام کرد «رضا ضراب»، تاجر طلای ایرانی الاصل، روز چهارشنبه در جلسه دادگاه «محمت هاکان آتیلا»، بانکدار ترکیه ای، حاضر خواهد شد. قرار است ضراب در این جلسه فقط به عنوان شاهد حضور داشته باشد و علیه «آتیلا» و هفت متهم دیگر پرونده دور زدن تحریم های کشور عزیزمان ایران شهادت دهد.

شهادت رضا ضراب علیه متهمان پرونده نقض تحریم‌های هسته‌ای کشور عزیزمان ایران

«آتیلا» معاون سابق هالک بانک ترکیه است و همراه با هفت نفر دیگر که «ظفر چاغلیان»، وزیر اقتصاد پیشین دولت «رجب طیب اردوغان»، مدیر جمهور ترکیه، در میان آن ها به چشم می خورد، به نقض تحریم های اقتصادی آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران متهم شده است هست. وکیل «آتیلا» این اتهام را به شدت رد می کند و حتی اعلام کرد در جلسه امروز دادگاه منهتن به جرائم «رضا ضراب» پیگیری خواهد شد.

ضراب تمام اتهامات نقض تحریم های هسته ای ایران، پولشویی و اعطا یا دریافت رشوه را پذیرفته هست. این اتهامات درمورد «آتیلا» نیز صدق می کند؛ ولی او هنوز حاضر به پذیرش آن ها نشده است.

تاجر ایرانی-ترکیه‌ای که به نقض تحریم‌های کشور عزیزمان ایران متهم هست، امروز در دادگاه منهتن به عنوان شاهد در پرونده بانکداری ترکیه‌ای حاضر می‌شود. 

در ادامه این گزارش آمده است: وکلای رضا ضراب با دادستان پرونده توافق کرده اند در صورت همکاری ضراب با دادگاه و شهادت او علیه متهمان دیگر، در مجازاتش تخفیف قائل شوند. قرار است ضراب در جلسه امروز دادگاه فاش کند چگونه مقامات ترکیه با استفاده از پرونده سازی، تاسیس شرکت های جعلی و انتقال پول به شکل طلا، تحریم های هسته ای کشور عزیزمان ایران را نقض کرده اند.

دادستان نیویورک مدعی شد جرائم صورت گرفته، امنیت ملی آمریکا را در معرض ترساندن قرار داده است.

رضا ضراب در سال ۲۰۱۶ و هنگامی که همراه با خانواده به آمریکا سفر کرده بود، دستگیر شد. بر بر اعلام مقامات آمریکایی، او یکی از مهره های کلیدی انتقال نفت کشور عزیزمان ایران به ترکیه و پرداخت پول آن به شکل طلا بود. در بعضی گزارش ها ادعا شده است است ضراب در سال ۲۰۱۲، روزانه یک تن طلا به کشور عزیزمان ایران ارسال می کرده هست. او جهت برداشتن موانع از پیش روی خود، به مقامات دولتی زیادی در ترکیه از جمله ۴ وزیر دولت اردوغان رشوه های کلان پرداخت کرده بود.

شهادت رضا ضراب علیه متهمان پرونده نقض تحریم‌های هسته‌ای کشور عزیزمان ایران

در جلسه امروز دادگاه منهتن، «آتیلا» و دیگر متهمان اجازه دفاع از خود را ندارند. احتمالا جلسه های شهادت رضا ضراب تا روز جمعه به طول می انجامد و بعد از آن اجازه دفاعیات متهمان صادر خواهد شد.

اخبار سیاست خار جی – عصر کشور عزیزمان ایران

واژه های کلیدی: ایران | ترکیه | پرونده | ایرانی | دادگاه | تحریم ها | تاجر ایرانی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs